SANTA CRUZ BICYCLES - O NAS

Santa Cruz Bicycles została założona w 1993 roku. Od tego czasu wyrobiła sobie status marki legendarnej, prestiżowej i budującej najlepsze z możliwych rowerów górskich (MTB). Od roku 2000 jest wyłącznym właścicielem patentu na unikalne zawieszenie jakim jest VPP. Od roku 2008 stopniowo zaczęła zastępować aluminium carbonem i to okazało się doskonałym posunięciem. Przez ostatnie 9 lat ramy carbonowe z Santa Cruz wyrobiły sobie opinię niezniszczalnych i do tego ekstremalnie lekkich oraz łatwych w serwisowaniu. Zważywszy na to że carbon w przeciwieństwie do aluminium nie ulega degradacji z upływem czasu (tj. nie występuje zmęczenie materiału) to rama zachowuje taką samą sztywność po wielu latach eksploatacji jak pierwszego dnia po zakupie - to posunięcie okazało się strzałem w dziesiątkę. Santa Cruz buduje ramy w unikalnej technologii, we własnej fabryce, z własną kontrolą jakości - co w branży rowerowej jest unikalne. Również na polu rywalizacji sportowej Santa Cruz przeszła do legendy a dokładniej zespół Santa Cruz Syndicate który wygrał ponad 20 Pucharów Świata w zjeździe a także zdobył 3 Mistrzostwa Świata. Co warte podkreślenia to fakt że pierwszy carbonowy rower który wygrał Puchar Świata i Mistrzostwo Świata to był to model Santa Cruz'a ( V10).

GOOGLE FACTORY TOUR

Obejrzyj fabrykę Santa Cruz w Kalifornii, gdzie wszystko projektujemy, wykonujemy prototypy i budujemy finalne produkty.

RACING & DEVELOPMENTS

Od ponad 20 lat zanim wprowadzimy nową ramę / model na rynek wpierw wszystko precyzyjnie projektujemy, budujemy prototypy które są następnie intensywnie ujeżdżane przez naszych testerów po czym - po uwzględnieniu finalnych zmian i poprawek - wprowadzamy gotową ramę / model do produkcji. Dzięki takiemu sposobowi działania nasze ramy unikają nierzadko spotykanych w tej branży tzw. recall'i, i są wyjątkowo niezawodne, świetnie jeżdżą oraz są wyjątkowo trwałe w eksploatacji.

CARBON V.S. ALUMINIUM - porównanie wytrzymałości tych materiałów